AngelDaKing
AngelDaKing AngelDaKing
  • 03-07-2018
  • Mathematics
contestada

i need help with this please help the last one is 20 for 4.20

i need help with this please help the last one is 20 for 420 class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-07-2018
Hello!

The word "per" means to divide. Therefore we will divide our price by ounces to find how much one ounce costs.

.42/2=.21

It costs $0.21 per ounce.

I hope this helps!
Answer Link

Otras preguntas

An unidentified flying object moving along a line with constant speed was sighted at (8, 9). What additional information is needed to determine its velocity? A.
How many adjectives does this sentence​ contain? The​ woman's brown hair blew upward in the strong wind.
Write a rule to describe each transformation. H(-5,-5) to H’(3,-3).
apex which activity is not one of the states responsibilities regarding infrastructure
If an infinite line of current located on the z-axis has a cylindrically symmetric H field of H0a (a is the unit vector in the direction) at r = a, find: a. H a
The values that a discrete random variable, x, can take are 1,2,3,4 with the probabilities 0.22, 0.19, 0.38, 0.21 respectively. What is the expected value of th
what is the y intercept of the lline 2x-3y=-12
Only cold water can be used so the plants must be located only in polar latitudes.
Find the standard deviation, σ, for the binomial distribution with n = 38 and p = 0.4. Group of answer choices σ = 3.02 σ = 7.14 σ = 0.61 σ = 6.29
đá cắt trong máy cắt được làm từ vật liệu gì vì sao?