zculwellpb8sqm
zculwellpb8sqm zculwellpb8sqm
  • 03-07-2018
  • Mathematics
contestada

If each iTunes song costs $0.99 and Wade bought 24 songs, how much was the total cost?

Respuesta :

JorisHogenbirk JorisHogenbirk
  • 03-07-2018

[tex]24 \times 0.99 = 23.76[/tex]
Answer Link
bayleecase2002
bayleecase2002 bayleecase2002
  • 03-07-2018
The answer would be  $23.76
Because $0.99 · 24 = $23.76
Answer Link

Otras preguntas

In this task, you’ll apply what you’ve learned to answer questions about a skateboard ramp that you and your friends are building for your community skate park.
How did Da Vinci reflect the ideas or historical events of the Renaissance?
As a result of the fur trade in the 1500s, Indigenous People
pls help the first correct answer gets brainleist​
HELP ME PLS! What sentence demonstrates the most appropriate tone when writing to an adult? Based on the information I have provided in this paper, how you can
If you leave a cold glass of water outside on a hot summer day water droplets from on the outside of the glass.where does this water come from?what process in t
What are the visual elements of art?
Select the table the represents a linear function. (Graph them if necessary.)
Earth Science List and describe the three main parts of the earth
What is 12,15 in simplest form​