zculwellpb8sqm
zculwellpb8sqm zculwellpb8sqm
  • 02-07-2018
  • Mathematics
contestada

At a hardware store, each wooden plank costs $3.57. How much do 12 planks cost?

Respuesta :

bayleecase2002
bayleecase2002 bayleecase2002
  • 02-07-2018
The answer would be $42.84

Because $3.57 · 12 = $42.84
Answer Link

Otras preguntas

Tecumseh and______ lost the Battle of Tippecanoe against William Henry Harrison and the US Army.
what can go in to 12 and 57?? ​
How does the extended metaphor in Paragraph 3 of the passage affect its meaning?
URGENTLY NEED HELP ON THIS WORD PROBLEM!!! PLEASE HELP ME OUT :)
A patient with a diagnosis of nonsmall cell lung cancer is currently undergoing chemotherapy. At the encouragement of a family member, the patient has announced
If 10 were added to each of the values in a data set that originally had a standard deviation of 6, the standard deviation of the resulting data would be 6 true
madison ran a total of 2 kilometers by running around the block 3 times. after running around the block 5 times how many kilometers will she have run ?
In the amber deposits along the Baltic Sea, scientists were amazed to find insects from every region of the earth. Develop a hypothesis that may explain their f
Select the two binomials that are factors of this trinomial. x^2+6x+8
According to the passage, Monterey Canyon is convenient for marine researchers because it is A)comparable in size to the Grand Canyon B)close to shore and eas