zculwellpb8sqm
zculwellpb8sqm zculwellpb8sqm
  • 02-07-2018
  • Mathematics
contestada

If each iTunes song costs $0.99 and Wade bought 24 songs, how much was the total cost?

Respuesta :

bayleecase2002
bayleecase2002 bayleecase2002
  • 02-07-2018
The answer should be $23.76

Hope this helps!
Answer Link
ktenesaca0
ktenesaca0 ktenesaca0
  • 02-07-2018
the total you are going to get it going to be $23.76
Answer Link

Otras preguntas

Why did the Mormons face troubles with their neighbors in Independence, Missouri?
What is the author’s viewpoint in Hokusai's The Great Wave
Women in hunter-gatherer communities had fewer children because it was difficult to take care of babies while living a life.
Describe the model of the solar system proposed by Galileo and Copernicus.
For Carbon, which sublevel has unpaired electrons? ASAP
A badger is trying to cross the street. Its velocity vvv as a function of time ttt is given in the graph below where rightwards is the positive velocity directi
Find the constant of proportionality for the table of values. x 3 4 5 y 4.5 6 7.5
I need help with spanish can some one do these please and thank you
2 = because 2 = Obecause 2 2 =Obecause 2 = because
The World Bank forecasts growth of world trade to be 10.20%, up from 18.50% in 2017. This change has caused Galapagos Islands Resort to analyze its current fina