Seudónimo Seudónimo
  • 01-03-2016
  • Mathematics
contestada

if 5 apples cost 345 pounds how much do 9 apples cost?

Respuesta :

Yayo5
Yayo5 Yayo5
  • 01-03-2016
345 ÷ 5 = 69 "pounds" for 1 apple.

69 × 4 = 276 4 apples.

345 + 276 = 9 apples for 621 pounds.
Answer Link

Otras preguntas

Select the rule by which the following words are capitalized. African National Congress medal book titlemagazine titleschool subjectpolitical party
Solve for x: -32x + 6 = -12 (1 point) a x = 1 and x = 5 Ob x = -1 and x = -5 С x = -9 and x = 3 No solution
mention 10 examples of centralized states in the pre-colonial Nigeria.
please help brainliest for correct answer and please show work
________ can be categorized as popularity, relevancy, and user satisfaction. a. Mobile search SEO b. Ranking factors c. SERP d. Web analytics
As part of the Tennis discussion please list 5 facts about the game of tennis. Your facts must be verified. Your facts can be about the history, rules, or pla
the area of square is 36 square meters. what is the length (in meters) of one side in the square
PLEASE HELP WILL MARK BRAINLIEST ! Where did the mass of the forest trees come from? What happens to that mass when the forest burns?
I need help PLEASE !!!!!!!!!
this is for a HOPE class im taking i have alot of other assignments to do so can anyone answer these for me p.s i dont care how just do it please:) lol What are