aboudiutah aboudiutah
  • 03-06-2018
  • Mathematics
contestada

Jackson bought 3 pounds of candies for $9.75 What was the price of these candies in dollars per pound?

Respuesta :

tufftoritogon
tufftoritogon tufftoritogon
  • 04-06-2018
9.75 dollars divided by 3 pounds equals 3.25 per pound
Answer Link

Otras preguntas

Help Please! Links will be reported! Not FREE POINTS!
PLZZZ HELP ME!!! ME AND MY FRIEND ARE IN A CALL AND CANT FIGURE THIS OUT! ILL GIVE 100 POINTS AND BRAINLIEST TO HOWEVER ANSWERS ALL OF THESE CORRECTLY!!!
Which is bigger: 4 quarts or 9 pints?
On the planet Kermit, in the Muppet population, there are two autosomal loci of interest. The first locus has alleles A and a, and the second locus has alleles
At Freddy's Ready Teddy Bear store, you can get 6 bears for $20. How much will it cost to buy 18 bears?
In the interval 0≤x<360° 0 ≤ x < 360 ° , how many values of x x satisfy the equation sin2x=14 sin 2 ⁡ x = 1 4 ?
what does heat trapped by pollution cause? A. Acid rain B. Decomposition C. Greenhouse effect
Your teacher created a 2 g/L salt-water solution (solution A) and a 2.5 g/L salt-water solution (solution B), both in 500 mL of water. Using the concentration e
Help this is due tomorrow
Sam rented a truck for one day. There was a base fee of $14.95, and there was an additional charge of 97 cents for each mile driven. Sam had to pay $265.21 when