imaginemath
imaginemath
01-06-2018
Mathematics
contestada
Does anyone know this math problem?
Respuesta :
meowzerpurrpurr
meowzerpurrpurr
01-06-2018
If you were to buy a two day ticket for $68 every 3 weeks for all four seasons then you would spend $1156 overall. By buying a gold pass for $120 for all four seasons you would save $1036. For sure get the Gold Pass no questions asked.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 42+ )
Otras preguntas
What is the value of the expression below? 1 3/4 divided by 1/2 minus (1 1/2)^3
1. Each soccer team consists of a goalkeeper, a. defenders, midfielders and centers. b. defenders, centers and guards. e defenders, midfielders, and forwards, d
Find the value of x 18.2 18.2 17.6 17.6 28 28 20 20
por favor quiero respuesta no traducciónbrevísima relación de la destrucción de las indias de que manera victimizaron los cristianos a los indigenas?
The evidence from our theory on evolution comes from... * fossils. cloning. the early Greeks. experiments.
what is 7x8 pls i need some help
A field is in the shape of a trapezium. Not to scale 210 m 190m 250m The field produces 7200 kilograms of barley per hectare. One hectare is 10000 m², Work out
How do scientists hope to limit climate change?
What is the velocity of a jet that travels 785 m [W] in 2.39 s?
Which equation is a direct variation function? y=x y= x2 y=1/4 x+ 2 y= 4