sabinakasmalieva3
sabinakasmalieva3 sabinakasmalieva3
  • 02-03-2022
  • Mathematics
contestada

easy question, please help

easy question please help class=

Respuesta :

Bananapepperpie
Bananapepperpie Bananapepperpie
  • 02-03-2022

Step-by-step explanation:

All you need to do is divide cost by mile since they already factored in the additional $3 for you.

1. 8/5 = $1.60

2. 11/8 = $1.375 = $1.38

3. 23/20 = $1.15

Answer Link

Otras preguntas

Please help me to solve this problem thank you very much
2) WILL MARK BRAINLIEST + 10 POINTS! :) HAPPY NEW YEAR!~!!!!!!!!!!!
Explain how changing the state of water is a physical change.
What is the expeson of allen is shipping a gift to his cousin. the gift weighs 4 pounds. the box and shipping materials weigh 9 ounces. what is the total weight
Which of the following environmental parameters would be important to monitor in order to ensure sustainable logging? A. The number of trees cut down versus num
_____________________ were northerners who moved south during reconstruction. __________ were white southerners who supported reconstruction.
Robert Burns's poem about a louse on a lady's bonnet was successful because _____. poetry is emotional, poetry is intellectual, poetry must make a point, none
Why is Benjamin franklin discovering important to our lives
Western europeans wanted to expensive goods from southeast and east asia true or false
"what is the speed of 70.0 miles per hour in kilometers"