jaidynjackson90
jaidynjackson90 jaidynjackson90
  • 05-02-2020
  • Mathematics
contestada

If 6 pounds of apples cost $3.36, how much does 8 pounds cost.​

Respuesta :

corih
corih corih
  • 05-02-2020
I believe the answer is $4.48
Answer Link

Otras preguntas

If 8 men can chop down 28 trees in one day, how many trees can 20 men chop down in one day?
What are the 3 features of a typical seigneurie
After what happened on April 19 can war between the colonies and Great Britain be avoided?
Which of the following organisms can perform alcoholic fermentation? (1) yeast, (2) humans, (3) bacteria. a. 1 and 2 b. 1 and 3 c. 1 only d. 1, 2, and 3
After what happened on April 19 can war between the colonies and Great Britain be avoided?
If a slope of a line is 2/0 is it 0 or undefined?
If 8 men can chop down 28 trees in one day, how many trees can 20 men chop down in one day?
which seismic wave moves through earth at the fastest speed?
which factor made the most difference in how agriculture affected the economies of the colonies?
If Walt can paint 25 feet of fence in an hour, and Joe can paint 35 feet in an hour, how many minutes will it take them to paint a 150-foot fence, if they work